Завантаження в котел тюків соломи

Завантаження в котел тюків соломи

Процес горіння соломи в котлах від ТОВ «Енерго-Інновації» автоматизовано, однак завантаження тюків соломи в топку здійснюється вручну або за допомогою автозавантажувача. При цьому слід суворо дотримуватися інструкції з експлуатації котла.

Повторно завантажувати паливо в котел можна тільки після повного згоряння попереднього завантаження. Топка котла має згаснути, електроприлади — відключитися.

Кожне завантаження палива в котел здійснюється за таким алгоритмом:

1. Встановити на шкалі термостата, розташованого на щиті управління котлом, температуру 90 °C для води, яка витікає з котла.

Завантаження в котел тюків соломи
Щит управління котлом

2. Зупинити роботу котла, натиснувши на кнопку пуску/зупинки (знаходиться біля дверей топки котла).

Завантаження в котел тюків соломи
Кнопка пуску/зупинки котла

Відкрити двері топки.

Відчиняти двері топки слід обережно і повільно, щоб уникнути спалахів полум’я від залишків вугілля.

Завантажити солому. При цьому між тюком соломи і задньою частиною топки має залишитися зазор приблизно 20 см, а між тюком і дверима топки — приблизно 15 см.

Топка котла на соломі 1000 кВт
Завантаження тюків соломи в топку котла 1000 кВт

3. Покласти зверху на тюк соломи трохи розсипаної соломи і підпалити сірником або запальничкою.

Завантаження в котел тюків соломи
Підпалена солома в топці котла

4. Запустити котел, натиснувши кнопку пуску/зупинки.

Переконатися, що повітря нагнітається і солома розгорається, і закрити двері топки так, щоб не затиснути розташовані на запірних гвинтах тарілчасті пружини.

5. Почекати 15 хвилин.

  • Якщо через 15 хвилин повітродувка котла не зупинилася і термометр показує, що температура води в котлі підвищується, значить, котел працює в автоматичному режимі і регулювання не потрібне. Котел відключиться після повного згоряння завантаженої соломи.
  • Якщо через 15 хвилин котел відключився, це означає, що солома згасла. Слід обережно відкрити двері топки, покласти солому для розпалу і повторити всі процедури з пункту 3.

Під час горіння першого завантаження соломи, поки котел не розігрівся, в топці і димовій камері може з’явитися водний конденсат, який почне витікати назовні. Це нормальне явище. Воно припиниться, коли котел нагріється до температури понад 65 °C.

При підвищенні температури води в котлі вода може текти по переливній трубі розширювального бака (або акумуляційного бака). Це нормальне явище, оскільки, нагріваючись, вода розширюється. Коли надлишок води витече, залишиться потрібний рівень води.

Дотримання правил експлуатації котла на соломі — це гарантія тривалої служби котла та особистої безпеки оператора.