Безпека твердопаливних котлів

Як теплоакумулятор підвищує безпеку твердопаливного котла

Твердопаливні котли, навіть підключені до системи опалення з дотриманням всіх правил безпеки, несуть потенційну загрозу.

Причина — в можливому закипанні води або незамерзаючої рідини всередині котла і в трубах гідравлічного контуру. В результаті в системі опалення різко зростає тиск, що через деякий час призводить до вибуху.

Тому в системі опалення обов’язково встановлюють пристрої, які покликані боротися з перегріванням теплоносія. Це так звана група безпеки:

  • запобіжний клапан, який відкривається при дуже високому тиску;
  • розширювальний бак для компенсації невеликих стрибків тиску;
  • охолоджувальний контур, який за певної температури заповнюється холодною водою.

Однак жоден з цих пристроїв не здатен зупинити процес перегрівання котла та компенсувати сильні й часті стрибки тиску, що виникають, коли теплоносій вже перегрівся.

Ситуація може бути ще небезпечнішою, якщо в системі опалення передбачена примусова циркуляція. В цьому випадку при відключенні електроенергії перестає працювати циркуляційний насос, і рух рідини майже зупиняється. Якщо електроенергії немає тривалий час, ризик перегріву теплоносія зростає в рази.

Оптимальний спосіб убезпечити твердопаливний котел від перегрівання — підключити теплоаккумулятор, або буферну ємність.

Теплоаккумулятор — це добре теплоізольований металевий бак циліндричної форми. Завдяки йому загальний обсяг теплоносія значно збільшується, і система опалення починає працювати більш стабільно.

Якщо обсяг теплоакумулятора підібраний правильно, то ризик перегрівання рідини в котлі і трубах мінімізується, оскільки надлишкова теплова енергія накопичуватиметься в самому теплоакумуляторі.

Буферна ємність не тільки знімає теплове навантаження. Більш зручним стає використання твердопаливного котла. Рідше можна підкидати паливо, повільніше вистигають труби. Загалом збільшується термін служби обладнання.

Наші спеціалісти допоможуть вам підібрати оптимальну конфігурацію теплоакумулятора, яка повною мірою задовольнить саме ваші потреби.

Замовлення за телефоном

+38-068-177-26-21

Консультації безкоштовні